Snarveier

Vi er to ansatte i Verdensdagen for psykisk helse. Vår jobb er å bistå deg med å spre informasjon om psykisk helse generelt, og Verdensdagen spesielt. Våre frivillige ambassadører kan også hjelpe deg dersom du har spørsmål, spesielt når det gjelder søknaden om støtte til markeringer.

Sjekk også vår “Ofte stilte spørsmål”.

Ansatte

Le Hang Duong, nasjonal kampanjeleder
lehang@verdensdagen.no
45477114
Ida Victoria Rullestad, kampanjekoodinator
ida@verdensdagen.no
48394240

Ambassadører

Anna Margrethe Andersen - Aust-Agder
aust-agder@verdensdagen.no
900 78 417
Tonelise Holm - Akershus
akershus@verdensdagen.no
957 44 871
Lina Stormoen - Buskerud
buskerud@verdensdagen.no
478 90 889
Knut Harald Eriksen- Finnmark
finnmark@verdensdagen.no
922 25 735
Kristoffer Lorang Mathisen- Østfold
ostfold@verdensdagen.no
411 43 143
Elin Kannelønning- Hordaland
hordaland@verdensdagen.no
466 74 021
Gro Kristine Kanneløning- Rogaland
rogaland@verdensdagen.no
943 68 828
Rikke Philippi- Troms
troms@verdensdagen.no
990 35 949
Øystein Vassli- Trøndelag
trondelag@verdensdagen.no
995 82 643
Øystein Sangesland- Vest-Agder
vest-agder@verdensdagen.no
918 02 409
Kirsten Muhle- Vestfold
vestfold@verdensdagen.no
932 23 040
Tonelise Holm- Oslo
oslo@verdensdagen.no
957 44 871
Gro Kristine Kannelønning- Sogn og Fjordane
sognogfjordane@verdensdagen.no
943 68 828
Tonelise Holm - Telemark
telemark@verdensdagen.no
957 44 871
Hilde Brenne- Nordland
nordland@verdensdagen.no
916 00 825
Anne-Lise Mikkelsen Tellnes- Møre og Romsdal
moreogromsdal@verdensdagen.no
938 82 390

Ofte stilte spørsmål

Arrangere sammen med andre?

Vil du arrangere med noen andre? Ofte kan markeringene bli mer komplette når flere samarbeider.

Her er en liste over forslag.

  • Hjørnesteinsbedrifter (f.eks bakerier eller nærbutikker)
  • Kommunen, fylkeskommunen
  • 4H
  • Bygdekvinnelaget
  • Lions
  • Bondelaget
  • MC klubben
  • Revygruppa
  • Kulturhuset
  • Trimklubben eller treningssenteret
  • Amcarklubben
  • Frivilligsentralen
  • Skytterlaget
  • Ungdomskoret, seniorkoret
  • Idrettslaget
  • Sjakklubben

Hva er kaffepakken?

Kaffepakken er en enkel måte å markere på. Den består av kaffekopper med Verdendagens logo og teksten «Jeg er god», samt støtte til kaffeutgifter på kr. 300,-. Kaffekoppene deles ut 10. oktober, og du kan ta bilde av markeringen til sosiale medier viss du vil.

Hva er inspirasjonsseminar?

Hver vår reiser vi i Verdensdagen rundt i Norge på ulike inspirasjonsseminar. Disse er åpen for alle som vil lære mer om Verdensdagen, og ønsker å markere den. På inspirasjonsseminaret holder en kjent foredragsholder et foredrag om årets tema, det er gruppediskusjoner og man får anledning til å dele tanker og ideer. Les mer her.

Ta gjerne kontakt for mer informasjon. Vel møtt!

Hvorfor markere Verdensdagen?

Målet med Verdensdagen er å øke kunnskap og åpenhet om psykisk helse, og fremme gode levevaner. Målet er å gjøre det like lett å snakke om vår psykiske helse som vår fysiske.

Ved å lage en markering bidrar du til mer kunnskap og bevissthet rundt psykisk helse. Det skapes en plattform for å tenke gjennom og prate om temaet, og vise solidaritet med andre.

Når er verdensdagen?

10. oktober hvert år. Dette er en dato som markeres internasjonalt.

Verdensdagen kan også markeres i de to ukene før og etter 10.oktober, dersom man vil markere over en lengre periode («festival») eller at selve dagen ikke passer.

Hvem kan lage en markering?

Alle!

Uansett om du vil arrangere selv, noen venner sammen, en skoleklasse eller en hel bedrift – alle bidrag er like velkomne.